פרסם מאמר

סיור מודרך בגיהינום

פורסם בתאריך: 04/07/2012
הדסה גורוחובסקי

עוסקת באמנות על היבטיה השונים: אמנית יוצרת ברישום, ציור, אמנות דיגיטלית, פיסול ומיצב. אוצרת תערוכות וחברה בועדות היגוי העוסקות באמנות. מרצה לתולדות האמנות ומקיימת קורסים יחודיים באמנות. מדריכה סיורים בחו"ל בדגש אמנות. כותבת מאמרים וביקורת בתחום האמנות. השכלה אמנותית : בוגרת הבית ספר הגבוה לציור (קלישר) בוגרת המדרשה למורים לאומנות (מכללת בית ברל) בוגרת החוג לתולדות האומנות האוניברסיטה העברית ירושלים (תואר שני)

תוכן עניינים
  סיור מודרך בגיהינום

  חברות "שקרי תעופה" וה"שרף המעופף" מציעות  

  סיור מודרך בגיהינום

   בהדרכת הדֶס  

  7 ימים מרתקים ללא bed  ובלי breakfast

  בטיסת לופט גשפטען  מעמק הבכא לשאול תחתיות

  לנרשמים 3 חודשים מראש אנחה רצינית.

  כל נוסע הנרשם לטיול חייב לספק למשרד החברה  פרטים מלאים על חטאיו.

  החברה לא תפצה את הנוסע בגין נזק גופני או נפשי שיגרם בעקבות הטיול.

  סיורי הבחירה המכונים "אופשונלים" יחולו בשעות הערב והשתתפות בהם חובה.

  הנאה לא מובטחת

  בברכת דרך חתחתים

  הדס

  יש לנו זוג חברים שמטיילים בכל העולם. הם כמובן, לא נוסעים כמונו ל"אירופה הקלאסית"  את זה הם משאירים לפנסיה. אמנם שניהם מתקרבים לגבורות, אבל זה לא מפריע להם להתייחס אל עצמם כאל תרמילאים אחרי צבא. איפה הם לא היו ? בקרחונים שבאלסקה, בדיונות האדומות של נמיביה,  בעמק הנהר הצהוב בסין, בספארי בטנזניה,  בביצות בדרום לואיזיאנה וביערות האמזונס.

  כשהם חוזרים מטיול ואנחנו שואלים אותם את השאלה הקלאסית איך היה? הם מספרים לנו שבמדבר נמיביה הם כמעט נקברו חיים בסופת חול. שבגווילין  הוגש להם יין נחשים והבטיחו להם השפעה מיידית על כח הגברא, אבל כל הלילה הם עמדו ליד הכיור והקיאו. באיסלנד הם שאפו אפר וולקני בהתפרצות הר געש. בשיאן הם עשו את הצרכים בתעלה פתוחה ביחד עם עוד עשרות מטיילים, באמזונס עקצו אותם יתושי ענק שגרמו להם להתגרד בטירוף כל הטיול ובטנזניה הם מצאו נחש קוברה במיטה.

  כשסיכמתי את  החוויות המסעירות הללו, עלה בדעתי להקים חברת הזנק או "סטארט אפ" בלעז, שתציע סיורים מודרכים שיכללו  את כל ההתנסויות המדהימות הללו בטיול אחד.

  סיור מודרך בגיהנום.

  לסיור יתלוו מדריכים  מנוסים

  אמנם לא מ"נוה אקדמיה"  אבל מ"צלמון" ו"מנוה תרצה" .

  כל אחד מהם  מומחה בתחומו.

  האב והבן הירשזון

  דרעי ונזרי

  גולדבלט וקצב.

  הגיהינום מתחיל כבר בשלב האריזה, כשמתחילה הדילמה  הגדולה מה לארוז. האם צריך לקחת משהו שיתאים לטמפרטורה של זפת רותח או לחלופין לנהרות קרח,  דוביק מציע לי להסתכל באינטרנט ואז מסתבר שטמפרטורות  הגיהינום  לא מוגדרות  בצלזיוס או בפרנהייט, אלא במונחים כמו צלמוות, שלא ברור אם זה מעלות בצל או במוות, קילוחי רותחין, אש תופת או יורה רותחת.  אחרי שאני אורזת, פורקת, ואורזת מחדש אני מתחילה לחשוב שכל העבודה הסיזיפית הזאת  בעצם מיותרת, כי הלא ברור שכשנגיע לפתח השאול יודיע לנו קרברוס שהמזוודות לא הגיעו, ואולי זה לא נורא, מפני שבגיהינום ( לפחות על פי התמונות) בלאו הכי מסתובבים ערומים.

  בכל מה שנוגע לשדה התעופה ולטיסה,  גיהינום מובטח:

  צפיפות, תורים, עיכובים, שביתת סוורים, רעש,  בוקה ומבולקה אלה יכניסו כבר בהתחלה את המטיילים לאווירה.

  בבידוק  הביטחוני

  הדיילת, זקנה מקומטת, בעלת חטוטרת,  שן זהב ושומה תשאל אותך:

  הוצאת זרע לבטלה?

  בעלת נידה?

  שכבת עם בהמה?

  דיברת לשון הרע?

  קללת חרש?

  הילוות בריבית?

  הגבהת ידך על חברך?

  היה בית כנסת בעירך ולא התפללת?

  אם כל התשובות לשאלות הללו חיוביות היא תחתים את הדרכון שלך

  ותאחל לך :

  טיסה איומה. ומפגש עם אוֹיֵב וְאוֹרֵב וְלִסְטִים וְחַיּוֹת רָעוֹת ומִינֵי פּוּרְעָנִיּוֹת.

  תכנית הסיור :

  הסיור כולל  קרוז בקוסטה קונקורדיה על נהר הסטיכס, הרמת כוסית עם הקברניט

  פרנצ'סקו סקטינו. ויעלה לכל נוסע במטבע זהב, טיפ לחארון.

  יום ראשון

  סיור במדור בור

  היום נתחיל את סיורנו בירידה לבור. נשוטט ברגליים יחפות בין עקרבים ונחשים לוחשים ונתייסר בהצלפות שוטים. נפגש עם קרברוס בעל שלשת הראשים  ונסיים בפינת ליטוף תנינים בידיים מדממות.   

  את הסיור ילווה המדריך המקומי- שמעון פרס שהתמחה בליטוף בחוות תנינים בערבה

  ויודע לא מעט  על עופות דורסים, נחשים עקרבים ומיני שרצים אחרים.

  יום שני

  ביקור במדור שחת וביורה רותחת.

  בבוקר  נעלה לאוטובוס  שיצא מדמון למוקד אש. שם נוכל לצפות בהתלקחות שלהבות רושפות גיצי אש. נהיה עדים למראות בלתי נשכחים של שרפים מעופפים מעל תמרות עשן ופיח.  נשקיף על הר שוקף  ועל מחצבות קדומים ונצלם אודים עשנים ובעלי חיים במנוסתם.  לקראת שקיעה נטוס מעל ליערות והשדות החרוכים. חוטאים כבדים יוכלו להצטרף לתא הטייס בסופר טנקר עם הקברניט וסגנו.

  בערב  ננחת נחיתת אונס בטקס מרשים בו נחזה ב"מחול האש" ובו יוענק לפיד חי למחוללי התבערה.

  יום שלישי

  ביקור בדומה

  היום אנחנו יוצאים לסיור  בדומה, רובע ששמר על צביון ימי הביניים  ובו נכונו לנו אטרקציות יוצאות דופן. נפגש עם צאצאי שבטים ברבריים  שהקיפו את הרובע בחומה ונעלו  אותו במאה שערים.

  לסיור יתלווה המדריך המקומי המנוסה יעקב בלוי.

  הפעם נסייר בקבוצה מעורבת של גברים ונשים,  גברים בגלוי ראש ונשים בבתי ידיים חשופות, שדים לבושי שחורים בעלי זקנים, שעל ראשם כובע שעיר ממנו משתלשלות קרניים מסולסלות ירדפו אחרי הקבוצה וילוו אותה בקללות, יריקות ודברי נאצה, יירגמו באבנים ובקילוחי רותחין. בין השמשות נוכל להשתתף במופע מיוחד בבית שמש, בו יתגודדו סביבנו מלאכי חבלה ושעירים שיידו אבנים, ינקבו צמיגים ויפצעו את החוטאים והכופרים בראשם.


  יום  רביעי

  ביקור בלתי נשכח בטיט היוון

  זהו יום של הרפתקאות בלתי נשכחות,  בבוקר נצלול בעירום בקישון במים רוויים בקדמיום, ניקל, כרום וארסן. בצאתנו ממי המדמנה נוזמן לארוחת דגים ממימי הנחל ונקנח בשתיית מי אמוניה מצינור הביוב והשפכים.

  אחר הצהרים סיור בבית החולים "כרמל" במחלקה האונקולוגית.

  בערב,  נשתתף בסדנת צחוק למי שצוחק אחרון.

  יום חמישי

  ירידה לשאול

  או שאוּל, היום נצפה בתופעות טבע רבות עוצמה, נראה סיר נפוח  מבעבע לבה רותחת .  נחזה בהשלכת ציפורים שכנפיהן קוצצו לאש. נשתתף בציד ברווזים וליבניות  ונרוץ עם הציידים הקוראים לכלבי הצייד קדימה! נצטרף לשליפת סכינים ולמריטת הנוצות .

  אחר הצהרים  נצפה בהופעה מיוחדת של "מחול החרבות "

  בערב, עייפים אך רצוצים נשקע כולנו פעם נוספת במי ביוב שגואים ועולים ומגיעים כמעט לפינו ונלחש בקולות חרישיים "רק לא לעשות גלים".

  יום ששי

  שערי צל מוות

  את היום השישי נקדיש לביקור באחוזת שערי צל - מוות או שער צלצול התופת. הנמצאת בגיא - הינום או בשמו העכשווי "בית ראש המשתנה".

  בבואנו למתחם השמור היטב, נוכל לשמוע צלצול  חרישי ושטני הלא הוא קולה של שרת השדים ואשת אשמדאי, המצליפה בלשונה ויורקת אש מפיה. מעיני העגל מזרות האימה ירצדו ניצוצות ומנחירי פיגי יעלה עשן וימלא את האוויר בצחנה. נצפה בגננים הנידונים המנקים את האבק מקוצי הצבר המקיפים את האחוזה ובעוזרות והמשרתות החוטאות הנאלצות למרק את סוליות מגפי  הגבירה  המזוהמת  מביבי ( סליחה מביבי ) המקום.  המתרשלות במלאכה יזכו להצלפת שוט ולזריקת נעלים בפניהן.

  בהימלטנו כל עוד נשמה באפנו  נשמע את יללות החתול "נתנמיאו" התלוי בזנבו מעל אש  הכירה .

  יום שביעי

  תחתית ארץ

  נצטייד בשקיות פופ קורן ושתייה  כי היום אנו יוצאים לדרך ארוכה לאחד המקומות הנמוכים בעולם, אתר שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת לאומי.

  בו נצטרף למעוני  הנפש והבינה הרדודה ונראה כיצד מכים בשוכני המדור בשוטי ה"אח הגדול"  וכיצד סורקים את גופם במסרקות "הישרדות"  נצפה בהזרקת חומר מטמטם  במדור "המעושרות" ונראה כיצד "המירוץ למיליון"  משחית את מעט תאי המח שנותרו לנידונים.

  בחדרי הלידה נראה את בטניהן הנפוחות  של המצפות בכיליון שכל ללידת ה"כוכב הנולד"

  ומשנולד יוצאים במחול אימים  ב"לרקוד עם כוכבים".

  נתבונן  בכבלים הסמויים המחברים את האומללים למסכי פלזמה ענקיים וכשנצא נבחין שלקחנו איתנו את השלטים והנדונים יישארו מחוברים למקלטים דולקים עד אחרית הימים.

  צר לי להודיעכם כי למרות רצונכם להשתתף בסיור אנו נאלצים לדחות את בקשתכם

  כי כולכם צדיקים גמורים ומקומכם מובטח בגן עדן.
  בניית אתרים בניית אתרים כניסה למערכת ניהול