פרסם מאמר

פסגות ? באינטרנט קשה יותר

פורסם בתאריך: 24/04/2012
רמי מיטלמן

הכותב הוא מנכ"ל אי-זי-סייף (E-Z-Safe)

תוכן עניינים
  לאחרונה פורסם על תביעה נגד "פסגות" על כך שהקשתה על יורשת לקבל כספים שנצברו בקופות הגמל של אמה המנוחה. בהנחה שהתביעה מוצדקת, המקרה באמת מקומם ומעורר שאלות על האתיקה של "פסגות". אבל זהו רק הפרומו ל"סרט" שמתחיל כבר לרוץ בכל העולם במימד הוירטאולי עם זליגה להשלכות מוחשיות לחיינו האמיתיים . בואו ניכנס רגע למשחק הסימולציה:

  נחשוב מה יקרה לכל החשבונות הוירטואליים הרבים שלנו המחזיקים בנכסים אמיתיים: חשבונות כמו פאיפאל (PayPal), איביי (eBay), חשבונות למסחר במטבע זר (FX) או מסחר בנירות ערך (eTrade). כך גם אתרי משחקים (קזינו למיניהם). על כך אפשר להוסיף חשבונות שנושאים זכויות כמו למשל זכויות על דומיינים, אתרי תמונות (צלמים), שירים (זמרים או מוסיקאים) וכדומה. לכל החשבונות הללו אין עקבות מחוץ לעולם הסייבר. הם לא שולחים תדפיסי נייר. במקרה של אסון, ביום הפקודה, ליורשים או מנהלי הצוואה תהיה בעיה לאתר את אותם חשבונות ולהגיע לנכסים האצורים בהם. רק בשלב מאוחר יותר תעלה הבעיה של יכולת מימוש הזכויות, ולכך לא נכנס כעת. המצב דומה גם בחשבונות בעלי תוכן אישי שיש לו לפחות ערך סינטמנטלי, אם לא מעבר לכך - חשבונות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר, אפליקציות של שיתוף תמונות וכו' וכו'.

  למרבה המזל יש לבעיה פתרון – ספקי שירותים אינטרנטיים המתמודדים בהצלחה עם אתגר שכזה. דוגמא לכך היא חברת אי-זי-סייף (www.e-z-safe.com) המספקת 'כספת דיגיטלית', מקוונת, לשמירה מאובטחת של נכסים. בכספת ניתן לאחסן מסמכים, שירים, תמונות, סירטי וידאו, הרשאות גישה לחשבונות (כולל סיסמאות). המידע שמור ב"ענן" בצורה מאובטחת, כאשר בעל הכספת הוא היחיד שבידו מפתחות הגישה והיכולת לעדכן את תוכן הכספת. בנוסף, השירות כולל יישום למצבי חירום שמזהה תרחיש של אסון, ומאפשר העברה בטוחה של תוכן הכספת לאנשי קשר שיועדו מראש לטפל בנכסים. המנגנון מבטיח שנכסים דיגיטליים לא יאבדו בישימון הוירטואלי, ויגיעו לידים הנכונות בזמן הנכון, אך לא רגע לפני כן. 

  עולם האינטרנט מתפתח בצעדי ענק באופן מתמיד ולובש צורה של השלכות מוחשיות. לוירטואלי יש מזמן הבטים מעשיים המשפיעים על חיינו. מעבר להיבט המשפטי של עריכת צוואה שבו יכול לטפל עורך הדין, יש לדאוג לתיעוד מאובטח של כל הנכסים הדיגיטליים. במקום להיות פיכחים ולנסות לצאת ממצבי קיצון ב"יצירתיות" של הדקה ה-90, בואו נהיה חכמים – על אמת – ועל ידי תכנון מראש  ופעולה קטנה נמנע כל כך הרבה סיבוכים מיותרים.  מאת: מערכת

  ספר על כאבו של אב שכול.

  תגיות >

  הסתכלות על האבל כתהליך חוויתי.

  תגיות >
  מאת: מערכת

  איך לסייע למתאבלים לצאת מתקופת האבל.

  תגיות >

  מאמר המתאר את שלבי האבל בשלב מבוגר בחיים.

  תגיות >

  מאמר הדן בדרכים שונות להתמודד עם אובדן.

  תגיות >

  סיוע במערכת החינוך לילדים שחוו אובדן.

  תגיות >

  סיוע לילדים המתנסים בחווית המוות במשפחה.

  תגיות >

  מדריך להורים ומורים להתמודדות עם המצב.

  תגיות >
  מאת: מערכת

  התמודדות של ילדים עם שכול.

  תגיות >

  התמודדות של הילדים עם המוות במשפחה.

  תגיות >

  התמודדות עם האובדן הקשה ביותר.

  תגיות >

  מסמך חכם ורגיש המתאר את הטיפול הנכון במשפחה בחוותה אובדן.

  תגיות >
  מאת: מערכת

  ספר המתאר התמודדות של הורים, אחים ואחיות עם מותו של ילד.

  תגיות >

  בניית אתרים בניית אתרים כניסה למערכת ניהול